ВІКІПЕДІЯ ТА ПАНІЧНИЙ РОЗЛАД: Чому не варто «ритися» у пошуках істини?

Моєю найулюбленішою фразою, якою люблять перебивати пацієнти під час консультації є: «Але ж там написано!…»
«А я читала». «На сайті були такі симптоми». І так далі.
Ми живемо в цікаву епоху. З одного боку — маємо практично повний доступ до всієї інформації в світі. З іншого – отримуємо саме через це величезну купу проблем.
Адже, здається, що може бути простішим: побачив кров у випорожненнях, заглянув до вікіпедії… І втратив свідомість.
Так-так. Адже самодіагностика по інтернету здатна довести до паніки.
До мене на днях звернувся хлопець. 20 років. Прийшов з мамою. Мама – жінка активна. Мало того, що з хлопця якимось дивом витрясла зізнання про негаразди в тій зоні тіла, про зазвичай не кажуть мамам. Так і ще й за всю безсонну ніч перечитала, мабуть, половину вікіпедійних статей на тему нетипових випорожнень та больових симптомів.
Під дверима зранку вони були першими. Мама, бліда як стіна, рішуче втискується поперед мене до кабінету, не даючи хлопцеві навіть писнути.
— Сергію Петровичу, це те, про що я думаю?
— Про що саме?
— Ну… Про… Онко…
Тут починає сіріти хлопець. Наша медсестричка мовчки садить його на стілець та дає водички. Мама від склянки відмахується і продовжує:
— Ну ось. Дивіться (включає телефон). Тут є список симптомів раку прямої кишки…
Договорити вона не встигає. Хлопець розплакався прямо на стільці.
Хочу сказати, що кінець цієї історії виявився щасливим. Причина виділень виявилася незначною, і нам вдалося подолати цю незручність швидко й безболісно. А от психологічним станом мами й сина тепер займається моя знайома психологиня — лікар досвідчений і дуже професійний.
Подібних випадків у нашій практиці – чимало. Бо самодосліження навпіл з панічними фантазіями нічого, окрім психічних розладів, вам не додасть.
Побачили щось нетипове чи відчули? Ідіть негайно до лікаря. Й не панікуйте. Бо ж головне в подоланні проблеми – хороший настрій і віра в свій організм.
Ну, і ще здоровий глузд. Що, до речі, стосується і тих, хто навпаки – почитає щось в інтернеті, і заспокоюється. І взагалі нікуди не йде. А це вже – реальний ризик для здоров’я!

Нагадую! Прийом пацієнтів відбувається за адресою:

📍місто Одеса, вулиця Заболотного 32а, Одеська обласна поліклініка, 4 поверх, кабінет 401
☎067 555 73 23