ПСИХОСОМАТИКА ПРОКТОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (частина III)

Почуття пригніченості, безпорадності, безсилля пов’язане як зі страхом, так і з посиленням діяльності кишечника.
При емоційній діареї (частими проносами, не пов’язаними з патологічними процесами в товстій кишці) провідною причиною є більш-менш усвідомлено пережиті ситуації страху та підвищених вимог з боку оточуючих.
Харчова поведінка людини, тобто як, скільки і що вона їсть, є відображенням його взаємин із навколишнім світом.
Поряд із харчовою поведінкою і сама система травлення особливо придатна для соматичного вираження існуючих у людини проблем із впевненістю та захищеністю, оскільки їжа є найпершою формою власності, що гарантує існування, а травлення – найпершою формою управління та користування цією власністю.
🟧 Почуття провини та покаяння можуть виражатися у відмові від їжі або завзятій блювоті 🤮
🟧 Сильний голод стає симптомом регресивного прагнення до захищеності перед завданням, що перевищує можливості людини 😖
🟧 Страх, внутрішня незадоволеність та невпевненість часто витісняються шлунково-кишковими захворюваннями.
Видимим у разі залишається лише тілесний симптом. Якщо зачеплений орган чи симптом вимикаються медикаментозним чи хірургічним шляхом (виразка шлунка, виразковий коліт), часто виникають психічні симптоми – страх, депресія та ін.
Стрес – це фізіологічна реакція організму, що у стані напруги, пригніченості, спаду. Стрес виникає у людини під впливом екстремальних впливів. Він включає і фізіологічні, і психологічні компоненти.
За допомогою стресу організм мобілізує себе повністю на захист, на пристосування до нової ситуації, приводить у дію захисні механізми, що забезпечують опір дії стресу або адаптацію до нього. Найбільш руйнівні для організму психологічні стресори.
Нерідко в стресовій ситуації людина поводиться стримано, приймає точні та відповідальні рішення, але при цьому її адаптаційний резерв знижується і разом з тим підвищується ризик зазнати різних захворювань ☝️

***
✅Нагадую! Прийом пацієнтів відбувається за адресою:

📍місто Одеса, вулиця Заболотного 32а, Одеська обласна поліклініка, 4 поверх, кабінет 401