ДОТИК ПОЛЕГШЕННЯ: як робити гімнастику від запорів

Одними з видів боротьби із запором є лікувальна гімнастика та масаж, при яких йде пряма дія на кишечник 🌸
Для дітей та дорослих розроблено різні комплекси спеціальних вправ та техніки масажу, в яких обов’язково враховується вік пацієнта та його стан.
💪Сьогодні почнемо з дорослих.
✅Комплекс вправ для дорослих, які страждають на запори
Виконати його може кожен незалежно від фізичної підготовки.
🔔Підтягування колін до живота
Лежачи на спині, потрібно намагатися максимально щільно підтягнути ноги зігнуті в колінах до тулуба. Повторити вправу потрібно 10-15 разів.
🦋«Метелик»
Слід сісти чи лягти на спину та зігнути ноги в колінах. Потім намагатися розвести їх убік. При цьому рухи мають нагадувати помах крил метелика. Повторити по 10 разів усередину та назовні.
🥉Втягування та розслаблення м’язів черевного преса
У вертикальному положенні тіла потрібно постаратися максимально втягнути живіт, після чого розслабити. Повторити 10-15 разів.
🚴‍♀️«Велосипед»
Потрібно лягти на спину, підняти ноги та імітувати їзду на велосипеді. Виконувати вправу щонайменше 1–2 хвилин. Тривалість залежить від фізичних здібностей людини.
🤸‍♂️Рухи колінами
Слід підвестися і намагатися максимально високо підняти коліно (носок має бути спрямованима вниз). Аналогічний рух повторити другою ногою. Виконувати по черзі щонайменше 20 разів.
***
✅Нагадую! Прийом пацієнтів відбувається за адресою: 📍місто Одеса, вулиця Заболотного 32а, Одеська обласна поліклініка, 4 поверх, кабінет 401
☎️Записатися на прийом заздалегідь можна за телефонами: 066 786 50 23; 067 555 73 23 З повагою, Сергій Дегтяренко, хірург-проктолог, кандидат медичних наук