Сергій Дегтяренко проктолог

Під час війни продовжуємо обмінюватись досвідом з колегами

У четвер, 19 січня, я разом з колегами взяв участь у науково-практичній онлайн-конференції на тему «Ускладнення та помилки під час проведення «малих» проктологічних операцій».

Обговорили багато важливих тем. Зокрема, стосовно нориць прямої кишки та ректовагінальних нориць. Говорили про діагностику, оперативне лікування, ускладнення та помилки.

Нориця (свищ) прямої кишки — патологія, що є гнійним каналом, який оточує пряму кишку. Це явище дуже неприємне, воно може супроводжуватися значним болем та дискомфортом, а особливо запущених випадках — гнійними та кров’янистими виділеннями.

Найголовніша небезпека свища полягає в тому, що він може перейти в хронічну форму і викликати вторинні зміни, поступове руйнування слизових оболонок, м’язів та підшкірної клітковини.

У випадку ректовагінальної нориці дане з’єднання має вигляд тунелеподібного отвору, що виникає між прямою кишкою жінки та піхвою. Як наслідок це призводить до того, що кал та гази виходять з кишківника через піхву.

Ці та інші проктологічні захворювання значно знижують якість життя. Сучасна медицина ефективно бореться з ними. Але слід пам’ятати, що це захворювання дуже небезпечне і при перших симптомах необхідно негайно звернутися до лікаря.

Обговорюємо з іншими спеціалістами шляхи та методи їх лікування. Переглянути мою доповідь і виступи моїх колег можна тут: